Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
14 czerwca, 2019

5 żelaznych zasad dbania o drewnianą podłogę

Jeśli będziesz przestrzegać tych pięciu zasad, Twoja drewniana podłoga przez długie lata będzie wyglądała jak nowa. Unikniesz niepotrzebnych zarysowań i wgnieceń.

Zanim postawisz meble na drewnianej podłodze

Przed rozstawianiem mebli na podłogę parkietową przyklej od spodu, na nóżki mebli miękkie podkładki z gumy lub filcu, aby uniknąć zarysowań i wgnieceń. Przy przesuwaniu ciężkich mebli podłóż dywanik prawą stroną do podłogi lub wykorzystaj inne środki o miękkim podłożu, np. koc czy ręcznik.

Meble należy przesuwać ostrożnie, tak aby nie uszkodzić podłogi.

Miękkie buty, nie obcasy!

Chodząc po drewnianej podłodze używaj tylko miękkiego i bezpiecznego obuwia. Jeśli o tym zapomnisz, powłoka ochronna, którą pokryte są deski podłogowe, zostanie porysowana. Twarde  albo schodzone buty mogą zostawiać ślady na powierzchni parkietu.

W żadnym wypadku nie chodź po podłodze drewnianej na wysokich obcasach, czy w obuwiu z metalowymi podbiciami. Po takim obuwiu zawsze na podłodze drewnianej pozostają wgniecenia.

Masz w domu zwierzęta?

Jeśli Twoimi domownikami są także pies czy kot, pamiętaj, by ich pazury były dobrze obcięte (nieostre), a łapy czyste, bez śladów brudu i piasku.

Używaj odpowiednich środków do pielęgnacji

Nie używaj do powłok lakierowanych wosków, a do powłok woskowo – olejnych środków do pielęgnacji podłóg lakierowanych. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta dotyczących pielęgnacji danej podłogi, w zależności od zastosowanej powłoki.

Korzystanie z niewłaściwego środka pielęgnacyjnego może spowodować utratę połysku, mogą także pojawić się tłuste plamy i ślady, które później ciężko będzie usunąć.

Połóż dywaniki ochronne

Zalecamy położenie dywaników w miejscach, gdzie podłoga jest najbardziej eksploatowana, tj. przy wejściu do pomieszczenia, przy zlewie, przy zmywarce w kuchni, tak aby uniknąć bezpośredniego narażenia na zalewanie, wilgoć oraz działanie innych nieczystości lub detergentów.