Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
27 maja, 2021

Podłogi postarzane modną awangardą we wnętrzach

Podłogi postarzane powstają w wyniku wieloetapowego procesu, a uzyskanie produktu wysokiej jakości wymaga dużego doświadczenia. Co ważne ręcznie postarzane deski wykonane są z dębu. W artykule spróbujemy nie tylko opisać proces technologiczny (jak powstaje podłoga postarzana), ale także podpowiedzieć Wam na co Warto zwrócić uwagę przy zakupie. Dodatkowo pokażemy przykłady opisywanych produktów.

https://parkiethajnowka.pl/produkty/

Podłogi postarzane – producent Parkiet Hajnówka

Parkiet Hajnówka to jeden z najbardziej cenionych wśród polskich architektów producent podłóg drewnianych. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór m.in. podłóg postarzanych. Tego typu deska podłogowa powstaje w wyniku wędzenia, ługowania, koloryzowania i obróbce termicznej. Dodatkowo w wielu przypadkach część prac wykonywanych jest zupełnie ręcznie. Aby nadać podłodze wygląd wiekowej, można ją także świadomie uszkodzić – nanosząc rysy lub wpływając na wygląd sęków.

Wśród najpopularniejszych modeli podłóg postarzanych Parkiet Hajnówka możemy wymienić kilka kategorii:

 1. Wosk olejny, szczotka, niektóre podwędzane – IMSZAR, MUSZTUK, NIKOR, OBOROG, TABACO
 2.  Wosk olejny, deski palone, szczotka – BATEREJ, BIZUN, BORTNIK, HAJDUKI, KLETNA, KOSY MOST, KRÓLOWY MOST, KRYNOCZKA, LESANKA, MOSTYR
 3. Lakier, szczotka – AGAT, ARENIT

Deska postarzana – rodzaje oraz cechy produktu

Deska postarzana występuje w formie litej i warstwowej. Niemniej nasza firma ze względu na popularność ogrzewania podłogowego w nowych nieruchomościach, oferuje zwykle warstwową deskę podłogową.

Charakterystyczne cechy deski postarzanej:

 • po pierwsze nierównomierna powierzchnia poddana m.in. ręcznemu heblowaniu
 • ponadto jest ryflowana, szczotkowana, polerowana wierzchnia warstwa deski
 • posiada ślady drążenia w okolicy sęków
 • co ważne, jest twarda i gładka wierzchnia warstwa
 • brak części usłojenia
 • wyższa cena wynikająca ze stosunkowo długiego procesu produkcji

Prawdą jest, że deska postarzana jest długowieczna i zawsze dobrze się prezentuje. Nawet przypadkowe rysy po wielu latach użytkowania, wyglądają jak element zamierzonego efektu wizualnego. Wśród postarzanych podłóg możemy wymienić co najmniej kilka rodzajów:

 • wędzona
 • rustykalna
 • szczotkowana
 • palona, podwędzana

podłogi postarzane

Postarzane deski AutoCAD – pliki dla architektów wnętrz

Postarzane deski zanim znajdą się w Waszych wnętrzach, zwykle najpierw pojawiają się w projekcie architekta wnętrz. Dla specjalistów przygotowaliśmy specjalną Strefę Architekta, z której można pobrać odpowiedni plik do programu wizualizacji wnętrz np. AutoCAD.

Jeśli nie jesteś architektem, a chcesz przekonać się jak konkretna podstarzana podłoga lub inna deska podłogowa z dębu wygląda w Twoim wnętrzu, koniecznie skorzystaj z Floori czyli bezpłatnego programu, który w kilka chwil przeniesie podłogę drewnianą do Twojego pokoju.

Przede wszystkim sprawdź listę naszych dystrybutorów i spróbuj obejrzeć podłogi na żywo – w świetle ciepłym i zimnym.