Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
2 czerwca, 2020

Styl japandi w domu gwiazdy TVN. Dębowa drewniana podłoga, ratan, bambus i kolory ziemi

Dom w stylu japandi w Polsce to nie jest częsty widok. Nam udało się trafić na taki w podwarszawskiej Magdalence. Architektoniczna harmonia zanurzona w sosnowym lesie wyłania się spośród przerośniętych willi lat 90-tych i współczesnych nowoczesnych rezydencji. Pomimo dużych gabarytów nieruchomość nie przytłacza. Kolory ziemi i dominacja drewna – to one pierwsze rzucają się w oczy, gdy spoglądamy na dom znanego fryzjera gwiazd, Macieja Maniewskiego. Projekt wnętrza to przede wszystkim dębowa deska podłogowa i charakterystyczny dla Skandynawii i Japonii minimalizm.

Wnętrza Japandi w Polsce – Dom Macieja Maniewskiego

Dom Macieja Maniewskiego mieści się w zespole minimalistycznych modułów mieszkaniowych z elementami potężnych przeszkleń wpuszczających do wnętrz dużą ilość naturalnego światła. Dom o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych, na 700 metrowej działce jest niezwykły szczególnie ze względu na lokalizację. Inwestor umieścił budynki na dużej działce w podwarszawskiej Magdalence z zachowaniem ogromnego szacunku dla przyrody. Wysokie sosny wydają się niemal przylegać do ścian budynku, a przechadzając się po ogrodzie spotykamy pod nogami mech, szyszki i paprocie.

Projekt wnętrza to przestronny salon połączony z otwartą kuchnią, pokój oraz łazienka dla gości. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie oraz dwie łazienki. Do dyspozycji mieszkańców jest także taras o powierzchni 22 metrów kwadratowych.

To nie jest typowy drewniany dom. Właściwie tutaj nic nie jest typowe. Mamy drewnianą elewację, dębową deskę podłogową od polskiego producenta i mieszkamy w niewielkim lesie. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce do odpoczynku. Dom faktycznie ma wiele cech japandi – mówi w rozmowie Maciej Maniewski, osobowość telewizyjna i fryzjer gwiazd.

Cechy stylu japandi

Wnętrze w stylu japońskiego minimalizmu trudno podrobić. Salon w stylu japandi to przede wszystkim:

  • dominacja drewna
  • ratanowe lampy
  • bujna zielona roślinność np. paproć
  • ściany w kolorach ziemi: szarościach, biel, beż
  • minimalizm i prostota

Japandi kontra scandi. 5 podstawowych różnic modnych stylów wnętrz

Wnętrze japandi można pomylić z wnętrzem w stylu scandi. Podstawowe różnice między nimi to:

  1. wnętrza w stylu japandi są cieplejsze, bo dominuje w nich naturalne drewno
  2. ściany pokryte drewnem w we wnętrzach japandi
  3. we wnętrzu scandi rzadziej znajdziesz bujną roślinność
  4. japandi to szersza paleta barw, choć wiele jest wspólnych np. szarości
  5. ratanowe dodatki są typowe dla stylu japandi

Bez wątpienia oba style oddają hołd minimalizmowi, choć każdy w odmienny sposób. Zarówno styl Japandi, jak i Scandi sprzyjają odpoczynkowi i odnalezieniu harmonii oraz równowagi. Trzeba przyznać, że wybór Macieja Maniewskiego jest odważny i niesztampowy.