Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
17 czerwca, 2019

Drewniania podłoga lakierowana – jej zalety, wady i cechy charakterystyczne

Podłogi lakierowane są najczęściej wybierane przez osoby, które lubią wygodę i tradycję. Lakier naniesiony przez producenta desek podłogowych jest dużo trwalszy niż ten nanoszony ręcznie.

Podłoga lakierowana sprawdza się w każdym rodzaju wnętrz, niezależnie od jego charakteru. Dobrze komponuje się zarówno z wnętrzami urządzonymi klasycznie, jak też z tymi, które wykorzystują najnowsze trendy.

Zastosowanie podłogi lakierowanej

Powłoka lakieru stosowana przez producenta desek Parkiet Hajnówka pokrywa powierzchnie maksymalnie je zabezpieczając. Fabrycznie naniesiony kolor zostaje pokryty kilkoma warstwami lakieru pozostawiając na powierzchni delikatny „film”.

Lakierowanie każdego elementu z osobna (bez ich sklejania powłoką lakierniczą) niweluje widoczne oznaki pracy podłogi w zależności od pory roku.

Wszystkie nasze produkty powstają na indywidualne zamówienie klienta.

Poszczególne elementy dobierane są indywidualnie pod względem ich cech charakterystycznych, tak aby niezależnie od wybarwienia nadać podłodze oryginalny charakter. Zastosowana czterostronna faza dodaje jej lekkości i optycznie wydłuża.

Zalety podłogi lakierowanej

  • łatwy i szybki montaż,
  • możliwość użytkowania w bardzo krótkim czasie po ułożeniu,
  • bardziej wytrzymała powłoka, niż w przypadku podłóg lakierowanych tradycyjnie,
  • nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, jak podłogi lakierowane tradycyjnie,
  • bardzo łatwa w codziennej pielęgnacji.

Wady podłogi lakierowanej:

  • dość widoczne uszkodzenia i zarysowania powłoki,
  • w przypadku naprawy większych uszkodzeń zachodzi konieczność renowacji całej podłogi, nie ma możliwości napraw miejscowych;
  • jest dość śliska i chłodna w dotyku.

Więcej o podłogach drewnianych

Podłogi drewniane produkowane przez firmę Parkiet Hajnówka wytwarzane są wyłącznie z naturalnego surowca, w związku z czym poszczególne deski mogą różnić się między sobą układem słoi, odcieniem, występowaniem sęków, itp. Dotyczy to zarówno ekspozytorów w punktach sprzedaży, jak i zdjęć zamieszczonych w materiałach marketingowych firmy.

UWAGA:

Każda podłoga drewniana wymaga stosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych zalecanych przez producenta, w które należy zaopatrzyć się w salonach sprzedaży podłóg drewnianych. Odpowiednia pielęgnacja przedłuża trwałość podłogi. Nie zalecamy używania uniwersalnej chemii podłogowej ogólnie dostępnej w marketach – powoduje to zniszczenie powłoki oraz utratę gwarancji.