Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
27 września, 2018

Wakacyjne sukcesy lekkoatletów Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka

Słoneczne wakacje minęły, znaczna część młodych ludzi spędziła je na wypoczynku. Zawodnicy Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka spędzili je  nadzwyczaj pracowicie. Już 27-29 lipca 2018 roku  Marek Romańczuk  – uczestniczył w 24 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski U18 na stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie w biegu na 2000 m z przeszkodami zajął bardzo wysokie 9 miejsce, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie 6:24, 64 – o czym informowaliśmy w poprzednim poście. Kolejny udany bieg Marek  Romańczuk – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku – odbył – podczas  Finału Centralnych XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach. Na dystansie 1500 m metrów zajął on bardzo wysokie czwarte miejsce uzyskując czas 4:16,92. Trenerem klubowym Marka Romańczuka jest Roman Sacharczuk. Wyniki zawodów znajdują się pod adresem.

Również pracowicie spędzili wakacje młodsi lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka,   między innymi na zgrupowaniach okraszonych kolejnymi sukcesami na Mistrzostwach Młodzików Województwa Podlaskiego, które odbyły się 30 sierpnia 2018 r w Olecku. Na nieco krótszym dystansie jak zwykle a mianowicie w biegu na 600 m, nie miała sobie równych Małgorzata Karpiuk – uczennica  Szkoły Podstawowej nr 4. Na metę przybiegła z dużą przewagą uzyskując czas 1:44,69, który pozwolił jej na zdobycie złotego medalu w tej kategorii wiekowej. Kolejny medal zdobył Łukasz Klimiuk – uczeń Szkoły Podstawowej w Narewce,  również podopieczny trenera Romana Sacharczuk.

Na dystansie 600 m chłopców zajął drugie miejsce, uzyskując czas 1:31,34, który jest jego nowym rekordem życiowym.  Kolejny medal tym razem brązowy zdobyła na tych zawodach Roksana Kozar – uczennica SP nr 4 w Hajnówce, podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka – w biegu na dystansie 100 m, która z wynikiem 13,52 zajęła trzecie miejsce w kategorii młodziczek. Bez medalu rywalizację zakończyła Weronika Nikiciuk w biegu na dystansie 300 m, który pokonała w 49,82 zajmując 5 pozycję. Już jutro 08 września 2018 r nasi zawodnicy będą rywalizowali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lublinie.