Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
2 lipca, 2020

Intensywny kolor podłogi drewnianej. Czy nowy trend się przyjmie?

Podłoga dębowa w kolorze czerwieni faluńskiej, butelkowej zieleni czy classic blue to prognozowany przez branżę nowy trend wnętrzarski. Wydaje się odważny, ale pierwsze realizacje robią bardzo dobre wrażenie. Struktura deski dębowej i samo drewno nadają kolorowi szlachetności i odcieni. Kolorowa podłoga drewniana odnajdzie się dobrze nie tylko w restauracji, pokoju nastolatka czy nowoczesnym hotelu. Kluczowe dla trendu mogą okazać się projekty wnętrza tworzone z elementem kontrastu np. klasyczne pałacowe wnętrze z czerwoną deską podłogową.

fot. Pinterest

Kolorowa deska podłogowa i deska lita lubią kontrasty

Deska lita i deska podłogowa wielowarstwowa posiadają wierzchnią warstwę z litego drewna dębowego, jesionowego lub orzecha. Oba produkty podobnie prezentują nowe intensywne dekory. Analizując na Instagramie czy Pinterest dotychczasowe realizacje wnętrz z użyciem koloru na podłodze drewnianej, zobaczymy wiele projektów, które mają jeden wspólny wątek: kontrasty. Zestawienie elementów, które pozornie do siebie nie pasują, okazuje się nowoczesnym, odświeżającym zabiegiem wnętrzarskim. Kolorowa deska dębowa nie zawsze będzie służyć podkreśleniu ekstrawagancji czy nowoczesności. W wielu przypadkach nadaje wnętrzu niemal spokojnego, ocieplającego charakteru. Co o tym rozwiązaniu myślą architekci wnętrz? Konsultujemy temat z najlepszymi specjalistami w kraju.

deska podłogowa czerwona

fot. Pinterest

 

„Kolorowa” podłoga drewniana w opinii architektów

Pierwsze próbniki nowych podłóg drewnianych obejrzeli już współpracujący z nami architekci. Wśród nich laureaci prestiżowej European Property Awards.

Łódź wyp.

Kraków wyp.

Producentem podłogi drewnianej Colorfuly w Polsce Parkiet Hajnówka. Twórcą kolorowych dekorów prezes firmy

Nowa kolekcja desek podłogowych z dębu Colorfuly Wooden Floors to odważny krok w historii naszej firmy i znak, że chcemy odpowiadać na potrzeby najlepszych polskich architektów wnętrz oraz naszych Klientów – mówi Walenty Wasiluk, prezes Parkiet Hajnówka, polskiego producenta podłóg drewnianych.

Najnowsza kolekcja nosi nazwę Parkiet Hajnówka Colorfuly, a wśród dekorów zobaczymy m.in.:

  • deskę dwuwarstwową w kolorze czerwień faluńska
  • deskę dwuwarstwową w kolorze classic blue
  • deskę dwuwarstwową w kolorze butelkowa zieleń

Jeśli jesteś architektem lub pracownią architektoniczną, zapytaj o bezpłatne próbki wysyłając e-mail na adres gosia@parkiethajnowka.pl