Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
25 sierpnia, 2022

Podłoga z drewna to ekologiczny produkt?

Podłoga z drewna to bez wątpienia produkt naturalny, ale czy ekologiczny? Nie można w pełni cieszyć się z wysokiej jakości wykończenia domu, jeśli nie mamy pewności, że materiały budowlane i wnętrzarskie nie zostały pozyskane w zgodnie z naturą i w sposób dla niej przyjazny. Jeśli pragniesz dbać o naturę, przed zakupem podłogi i innych materiałów zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Po za poznaniu się z artykułem:

Podłoga z drewna od polskiego producenta

Parkiet Hajnówka produkuje podłogę z drewna od 1933 roku, więc nasza przyjaźń z naturą ma swoją długą historię. Każdego dnia dokładamy starań, aby podtrzymać lokalne dziedzictwo przyrodnicze docenione przez Unesco – Białowieski Park Narodowy. Pozyskujemy wyłącznie certyfikowane drewno od producentów z Holandii, Ukrainy i Belgii. Nasza fabryka ma charakter rzemieślniczy i rodzinny – wiedza o tworzeniu pięknych podłóg jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. To także wiedza dotycząca pozyskania surowca i wykorzystywania go w możliwie oszczędny sposób.

Ekologiczna podłoga z drewna- Jak wybrać?

  • Z jakiego materiału powstała podłoga

Ekologiczna podłoga z drewna to przede wszystkim produkt naturalny – biodegradowalny, który posiada w sobie minimum środków chemicznych. Taka deska podłogowa przetrwa w domu ponad sto lat i będzie służyć dwóm, a nawet trzem pokoleniom. Dodatkowo tylko część takiej podłogi to czysty dąb. Podstawa zbudowana jest z najwyższej jakości sklejki brzozowej, która stabilizuje podłogę, zwiększa jej żywotność i zapewnia kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Warstwa wierzchnia może być pokryta warstwą olejowo woskową, która stanowi balans pomiędzy naturalnością, a odpowiedzialnością producenta za odporność podłogi na przetarcia i wilgoć.

  • Energia potrzebna do produkcji podłogi z drewna

Bardzo rzadko producenci mówią o tym ile energii zużywa produkcja podłóg drewnianych. Choć eksponują certyfikaty ekologiczności potwierdzające pozyskiwanie drewna z bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska źródeł, nie wspominają o tym jak zużycie energii wpływa na nasze lasy.

Ponosząc pełną odpowiedzialność za skutki naszej pracy, używamy do produkcji ekologicznych podłóg certyfikowanego drewna, a energię (od 80 do 100%, w zależności od pory roku) produkujemy we własnej, sporej wielkości elektrowni słonecznej. Ta olbrzymia inwestycja to nasz głos w walce o przyszłość pokoleń i naszej planety Ziemi.

podłoga z drewna

ekologiczne podłogi z drewna Parkiet Hajnówka

Podłogi z drewna w projektach polskich architektów

Podłogi z drewna Parkiet Hajnówka są używane w projektach wnętrz przez gwiazdy polskiej architektury m.in. laureatów prestiżowej European Property Awards. Popularność zdobyły także wśród parkieciarzy ceniących precyzję wykonania jodły oraz tradycyjny, długotrwały proces suszenia drewna. Deskę podłogową Parkiet Hajnówka zobaczycie w wielu niezwykłych wnętrzach na  – europejskich rezydencjach, w Teatrze Słowackiego w Krakowie, ale także norweskiej ikonie architektury współczesnej Operze Narodowej w Oslo. Więcej wnętrz znajdziesz na naszym Instagramie.

podłoga z drewna, wizualizacja

Projekt: Mikołajska Studio

deska podłoga z drewna

Gdzie kupić podłogi z drewna?

Wybierając podłogi z drewna odpowiedzialnie, wybierzcie specjalistów, którzy doradzą Wam produkt o wysokiej jakości i ekologicznym rodowodzie. Sklepy z podłogami Parkiet Hajnówka znajdziesz niemal w każdym większym mieście – posiadamy ponad 50 punktów dystrybucji w Polsce. Dbajmy wspólnie o przyrodę i zapewnijmy naszym dzieciom przyszłość, na którą zasługują – zdrową, stabilną i przyjazną naturę. Użyj konfiguratora wnętrz i w kilka minut zwizualizuj samodzielnie wygląd Twojego wnętrza z naszą deską podłogową:

  1. Przejdź do konfiguratora https://parkiet-hajnowka.floori.io/
  2. Dodaj zdjęcie swojego wnętrza (możesz je zrobić na bieżąco smartfonem)
  3. Wybierz kolor/dekor podłogi z drewna
  4. Sprawdź jak produkt pasuje do Twojego domu

Dziękujemy, że czytasz blog o rzemieślniczym i ekologicznym produkcie polskiej firmy.