Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
25 maja, 2020

5 różnic pomiędzy podłogami drewnianymi, a płytką drewnopodobną. Dlaczego dębowe deski podłogowe są lepsze?

Płytka imitująca drewno jest jak scenografia w filmie lub teatrze – udaje podłogę drewnianą

Podłogi drewniane występują dziś najczęściej w formie wielowarstwowej deski podłogowej z wierzchnią warstwą dębu lub jesionu. Zwykle stanowią kluczowy element projektu wnętrza wymarzonego domu. Na popularności zyskuje tzw. płytka drewnopodobna czyli gres przypominający drewnianą podłogę. Przypominające to jednak słowo klucz, bo przecież scenografia na planie filmowym wyłącznie imituje rzeczywistość. Im bliżej do niej podejdziemy, tym wrażenie zmienia się na jej niekorzyść.Nie sposób jednak zdecydować o Waszym wyborze. W oczywisty sposób oba produkty mają swoje zalety i jest to subiektywne. Niemniej dębowe podłogi drewniane Parkiet Hajnówka w dużej mierze powstają w rzemieślniczym procesie produkcji, więc deska podłogowa jest małym arcydziełem. Wygląd sęków i barwienia jest nie do podrobienia. Tymczasem płytka imitująca drewno to powstające w fabryce ksero jednego wzoru. Uwierzcie, zrozumiecie to gdy zobaczycie oba produkty z bliska.

Podłogi drewniane poszukujcie w Google przy pomocy słów:

 • podłoga drewniana
 • deska podłogowa
 • deska dębowa

Oferta płytek drewnopodobnych powinna pojawić się, gdy użyjecie słów:

 • gres drewnopodobny
 • płytka drewnopodobna
 • płytka imitująca drewno
 • kafelki drewnopodobne
 • terakota drewnopodobna

Generalnie określenie drewnopodobna tutaj dominuje.

Dzieci w domu na podłodze drewnianej i płytkach drewnopodobnych

Podłoga drewniana wybierana jest do pokojów dziecięcych i salonów ze względu na swoje właściwości. Produkt pozbawiony jest szkodliwej chemii, która zgodnie z teorią Syndromu Chorego Budynku jest źródłem większości chorób onkologicznych i dermatologicznych. Płytka drewnopodobna wytrzyma podobnie jak dębowa podłoga bardzo wiele. Oczywiście naturalne właściwości drewna sprawiają, że podłoga nie jest śliska, więc może wydawać się bezpieczniejsza w domu wypełnionym dziećmi.

POBIERZ NOWY KATALOG 2020

Tarakota drewnopodobna może odnaleźć się lepiej w przestrzeniach biurowych lub urządzonym w minimalistycznym stylu mieszkaniu wielkomiejskiego singla. W takich pomieszczeniach nie jest kluczowy domowy klimat, który gwarantuje od lat tradycyjna podłoga drewniana.

Współcześnie deskę podłogową cechuje również duża wytrzymałość na uszkodzenia. To oczywiście zasługa szlachetnego dębu.

Gres drewnopodobny, a podłogi drewniane z ogrzewaniem podłogowym

Gres drewnopodobny oraz podłogi drewniane są dostosowane do ogrzewania podłogowego w domu. Oba rozwiązania gwarantują zbliżony koszt instalacji. W przypadku drewna, optymalna będzie deska podłogowa wielowarstwowa, którą charakteryzuje duża odporność w użytkowaniu.

Różnice odczujemy dopiero, gdy staniemy na jednej i drugiej podłodze “gołą” stopą. Chodzenie po podłodze drewnianej to rodzaj podświadomego – bardzo przyjemnego – doświadczenia. To szczególnie ważne, gdy lokatorami domu lub mieszkania są dzieci. Nasze maluchy stale zapominają o kapciach i skarpetach, więc docenią zawsze przyjazną temperaturę drewna.

Podłogi drewniane są droższe niż płytka drewnopodobna

Cena podłogi drewnianej Parkiet Hajnówka zaczyna się od kwoty 199 zł, ale najdroższe produkty kosztują nawet około 400 złotych. Dlaczego deska podłogowa z dębu jest droższa od płytki drewnopodobnej? Wysokiej jakości podłoga drewniana w dużej mierze wykonywana jest ręcznie, a w procesie produkcji bierze udział siedmioro różnych specjalistów. Niskie ceny są domeną produktów wyprodukowanych przez maszyny w wielkich fabrykach. Kupując podłogę drewnianą warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również pochodzenie drewna. W Parkiet Hajnówka używamy wyłącznie certyfikowanego drewna z Holandii, Ukrainy i Belgii. Naszą ofertę znajdziecie w wielu miastach na terenie kraju u ponad 50 dystrybutorów, którzy pokażą Wam podłogę z bliska i pomogą wybrać optymalny dekor.

 • podłoga drewniana Warszawa – sklepy
 • podłoga drewniana Kraków – sklepy
 • podłoga drewniana Wrocław – sklepy
 • podłoga drewniana Katowice – sklepy
 • podłoga drewniana Szczecin – sklepy
 • podłoga drewniana Łódź – sklepy
 • podłoga drewniana Olsztyn – sklepy
 • podłoga drewniana Gdańsk – sklepy
 • podłoga drewniana Lublin – sklepy
 • podłoga drewniana Poznań – sklepy
 • podłoga drewniana Białystok – sklepy

Podłoga drewniana starzeje się szlachetniej niż kafelki drewnopodobne

Podłoga drewniana Parkiet Hajnówka znajduje się m.in. w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz ikonie europejskiej architektury Operze Narodowej Norwegii w Oslo. Oba budynki mają funkcje przestrzeni publicznej, która jest intensywnie użytkowana i musi przetrwać dziesiątki lub setki lat. Drewniana podłoga użytkowana zgodnie z zasadami nabiera z biegiem lat uroku. Wydaje się jakby jeszcze lepiej pasowała do wnętrza, nadaje mu elegancji i charakteru. Po kilku – kilkunastu latach użytkowania kafelki drewnopodobne zmieniają swój odcień. Płytka matowieje, ale niekoniecznie w korzystny dla wnętrza sposób. Oczywiście najnowsze produkty są bardzo odporne i na pewno gwarantują bardzo długie użytkowanie.

Podłoga to wybór na lata. Warto poradzić się znajomych, którzy zastosowali płytki drewnopodobne i podłogę drewnianą w domu oraz odwiedzić dystrybutorów, którzy naświetlą Wam wady i zalety obu rozwiązań.