Potrzebujesz błyskawicznej wyceny podłogi?

Formularz kontaktowy
23 czerwca, 2021

Dobry parkieciarz czyli specjalista od układania podłogi

Dobry parkieciarz jak każdy specjalista remontowo- budowlany, ma dzisiaj ręce pełne roboty. Tym samym dostępność i wycena pracy w tym zawodzie stanowią spory potencjał do rozwoju firmy. Mniej z tego powodu cieszą się oczywiście klienci, choć z drugiej strony, podłoga drewniana najczęściej pojawia się w stosunkowo drogich inwestycjach zaprojektowanych przez biura projektowe. Tym samym cena nie gra tutaj tak wielkiej roli. Jak zwykle na budowie liczy się solidność. Jak znaleźć dobrego parkieciarza?

Zawód parkieciarz – robota dla solidnych i dokładnych wykonawców

Parkieciarze najczęściej na stałe współpracują z wyspecjalizowanymi sklepami z podłogami – tutaj znajdziesz 50 takich punktów handlowych na terenie Polski. Właściwa podłoga jest ważna niezależnie od tego, gdzie jesteś, czy to w biurze, czy w domu. Musi być funkcjonalna, jednocześnie powinna wtapiać się w otoczenie. Podczas gdy parkiet dał nazwę zawodowi, dziś parkieciarze zajmują się znacznie więcej niż układaniem podłogi. Do ich obowiązków należy również przycinanie linoleum na wymiar, klejenie dywanów i układanie podłóg korkowych.

Do codziennych zadań w zawodzie parkieciarza należy sprawdzanie podstawowych warunków podłoża pod deskę podłogową. Następnie rzemieślnicy muszą przygotować podłoże, np. wyrównując je. W celu ostatecznego wykończenia podłóg, parkieciarze przygotowują powierzchnię przeprowadzając np. pierwszą konserwację podłogi.

Czy warto wybrać zawód parkieciarza

Szanse na karierę w zawodzie parkieciarza należy ocenić jako wysoką ze względu na brak wykwalifikowanych pracowników. Po przeszkoleniu czeladnicy mogą specjalizować się np. w układaniu parkietu przemysłowego lub w pracach konserwatorskich. Ci, którzy chcą się rozwijać, mogą kontynuować swoją karierę zawodową jako mistrz parkieciarstwa.

Dobry parkieciarz czyli jaki

Dobry parkieciarz ma doświadczenie i posiada wszelkie oznaki osoby dokładnej np. punktualność i dotrzymywanie ustalonych terminów. Warto poszukać rekomendacji wśród znajomych architektów lub zwyczajnie sprawdzić opinie o parkieciarzu w opiniach Google.

Dobrego parkieciarza poznasz także po produktach, z którymi na co dzień pracuje. Na polskim rynku jest kilka wiodących marek.

Z deską podłogową Parkiet Hajnówka lubią pracować nasi panowie parkieciarze podkreślając jej perfekcyjne wykonanie zapewniające możliwość idealnie równego ułożenia a my uwielbiamy jej bogatą kolorystykę i unikatowe dekory uzyskiwane w wielostopniowym procesie. – tak o desce podłogowej Parkiet Hajnówka mówią zdobywczynie European Property Awards – Krystyna i Ida Mikołajskie z MIKOŁAJSKAstudio.

Więcej informacji o tym jak układać podłogi drewniane znajdziesz na naszym blogu.